Amatų ir mainų šventė 2020

 

Rugpjūčio 8-9 d., Karališkių kaimas, Želvos sen., Ukmergės raj.

Kaip ir praeitais metais į savaitgalinę Amatų ir mainų šventę kviečiami atvykti tautodailininkai, amatininkai, žmonės besidomintys amatais, ekogyvenvietininkai, giminės sodybų gyventojai, artimesnių bei tolimesnių apylinkių gyventojai  ir visi, kuriems nesvetimos tradicijos bei darnus ir sveikas gyvenimo būdas Gamtoje.

Mūsų tikslas – kūrybiniai mainai patirtimi, žiniomis, išmintimi bei dirbiniais. Vyks dirbinių mugė, amatų pristatymai bei savaitgalinis kūrybinis poilsis kaimo sodyboje. Sanglaudos dvasioje sieksime dalintis ir mokytis vieni iš kitų. Šventės metu bus pristatomi įvairūs amatai – šiaudmolinių namų statyba, natūralių pieno produktų ruošimas, ekologiškas daržovių auginimas, duonos kepimas pečiuje, medžio drožimas, audimas, siuvimas, žolininkystė, natūrali bitininkystė, sveika mityba, visavertis (holistinis) vaikų auklėjimas ir mokymas, pynimas, verpimas, sodnų darymas, metalo dirbiniai, odos dirbinių pristatymas ir kt. Bus galimybė ne tik stebėti amatininkų pristatymus, bet taip pat kartu praktiškai išbandyti amatų gudrybes.

Taip pat numatyti diskusijų-pristatymų rateliai įvairiomis aktualiomis temomis, vedami žaidimai vaikams ir suaugusiems, vakaronė prie kaimo ąžuolo su dainomis, sveikatingumo ir pirtelės procedūros. Daugiau informacijos galima rasti Šventės veiklaraštyje adresu http://amatumainusvente2020.dariusplikynas.eu/Veiklaraštis/). Tad nuoširdžiai kviečiame dalyvauti!

 

Lankytojų registracija vyks vietoje. Įėjimas - savanoriška padėka 10 eurų suaugusiam žmogui visam Šventės laikui (viena arba dvi dienos). Šventės pagrindinis tikslas švietėjiškas (amatų mokymai ir mainai), tačiau reikalinga Jūsų parama organizavimo išlaidų padengimui.

 

Dėmesio: Viešą renginį organizuosime atsižvelgdami į einamą epideminę situaciją bei vyriausybės rekomendacijas, vengiant galimybių plisti korona virusui. Formuosime atskiras erdves tam, kad išvengti didesnių susibūrimų vienoje vietoje, prašysime naudoti dezinfeavimo priemones, laikytis 1 metro socialinio atstumo ir pagal poreikius rekomenduosime naudoti kaukes. 

------------------

Prie Šventės prisideda Ukmergės savivaldybė, Želvos seniūnija, Laumėnų bei Tolučių seniūnaitijos. Šventė Ukmergės savivaldybėje įregistruota kaip viešas renginys.

 

Laukiami savanoriai šventės pagalbininkai (ruošiant vietą, papuošimus, maistą, registratūroje ir pan.) Jiems dalyvavimas nemokamas, tačiau prašytume iki Liepos 25 d. užsiregistruoti.

 

Facebook paskyra:

https://www.facebook.com/events/s/amatu-ir-mainu-svente-2020/2650227528570815/?ti=as&__mref=mb

Kvietimo pdf versija (atsispausdinimui, skelbimams ar persiuntimui el. paštu): 

http://amatumainusvente2020.dariusplikynas.eu/gallery/kvietimas_4.pdf

gallery/moliniai dirbiniai su meistru_s
gallery/pora prie aukuro_s
gallery/medinių skulptūrų meistras su dirbiniais_s
gallery/img_20190804_161710_s
gallery/žmonės prie ąžuolo_s